Rozliczenie PIT, a problematyka 1% podatku – co powinno się mieć w pamięci?

Każdy podatnik ma możliwość przekazania swojego 1% podatku organizacji potrzebującej. To jest proste i nic nie kosztuje, a może komuś bardzo pomóc. Każdy Polak, który otrzymał jakikolwiek dochód w danym roku podatkowym musi rozliczyć PIT. Możemy się rozliczyć do końca kwietnia roku następnego.

[…]

Czytaj dalej… from Rozliczenie PIT, a problematyka 1% podatku – co powinno się mieć w pamięci?

Obmyślasz już rozliczanie podatku za 2015 rok? Nie zapominaj, że masz szansę uczynić to za pomocą internetu, znajdź jedynie dobry program

Rozliczanie się z fiskusem jest obowiązkiem spoczywającym na każdym Polaku, który jest zatrudniony i pobiera z tego tytułu dochody. Razem z nadejściem 2016 roku podatnicy są zobligowani do przedłożenia formularza PIT za rok wcześniejszy. Teraz rozliczenie PIT stało się naprawdę łatwe oraz komfortowe, bo wszystko można przeprowadzić za pomocą internetu.

[…]

Czytaj dalej… from Obmyślasz już rozliczanie podatku za 2015 rok? Nie zapominaj, że masz szansę uczynić to za pomocą internetu, znajdź jedynie dobry program

Elektroniczne wypełnianie deklaracji podatkowej

Elektroniczne rozliczanie zeznania podatkowego jest niezwykle proste i zajmie zaledwie kilka chwil. Jeśli są, więc Państwo znudzeni zaprzepaszczaniem swojego cennego czasu w kolejce na poczcie bądź w urzędzie skarbowym, gorliwie nakłaniamy do bliższego zapoznania się z działaniem naszego programu i do wypełnienia e-deklaracji.

[…]

Czytaj dalej… from Elektroniczne wypełnianie deklaracji podatkowej

Składanie PIT-u do Skarbówki większości z nas spędza sen z powiek – tym bardziej jeżeli nie jesteśmy specami z matmy

Często przesuwamy złożenie PIT-u aż do ostatniej chwili. Nie mamy ochoty się z tego powodu denerwować, a potem okazuje się, że musimy się ze wszystkim śpieszyć i ukazują się nerwy.

[…]

Czytaj dalej… from Składanie PIT-u do Skarbówki większości z nas spędza sen z powiek – tym bardziej jeżeli nie jesteśmy specami z matmy

Ile należy wiedzieć gdy chcemy założyć własny sklep?

Nie da się zataić zjawiska, że branża handlowa stanowi miejsce zatrudnienia sporej części rodzimego społeczeństwa. To właśnie ona wytwarza bowiem sporą część naszego dochodu narodowego. Trzeba przyznać, że sprzedaż to czynność, z którą spotykamy się na co dzień. Przykładem mogą być już choćby powszechne sklepy spożywcze, gdzie uzupełniamy się w żywność. Mimo że na pozór mogłoby się to wydawać proste zadanie, to niemniej jednak kierowanie działalności w handlu detalicznym jest obwarowane licznymi obowiązkami, jakie jesteśmy zobowiązani wypełniać. Jeżeli z naszej strony nie dopilnujemy wszystkich wymaganych szczegółów, to będziemy mogli narazić się na spore nieprzyjemności ze strony kontroli handlowej.

[…]

Czytaj dalej… from Ile należy wiedzieć gdy chcemy założyć własny sklep?

Wakacje spędzone w domu wcale nie muszą być nudne!

Niewielu może pozwolić sobie na to, ażeby spędzić całe wakacje z pociechami na wyjeździe. Zostaje przeto odnalezienie im – o ile naturalnie same tego nie poczynią – jakiegoś zajęcia.
Jakiego rodzaju to atrakcje? Po pierwsze wspólne pichcenie, szczegółowiej przeróżnych pyszności z owoców, jakich latem nie brakuje.

[…]

Czytaj dalej… from Wakacje spędzone w domu wcale nie muszą być nudne!