Wyliczanie pit – obowiązek, jaki można sobie nadzwyczaj uprościć

Dla mnóstwa ludzi dostarczenie deklaracji skarbowej jest zagadnieniem spędzającym sen z powiek na początku każdego roku. Trzeba przyznać, że jeszcze do niedawna było to wymagające zadanie, jakie w rzeczywistości sprawiało mnóstwo komplikacji.

[…]

Czytaj dalej… from Wyliczanie pit – obowiązek, jaki można sobie nadzwyczaj uprościć

Jakie pojęcia powinny być znane komuś, kto prowadzi swoją firmę? Co należy wiedzieć?

Mając własną firmę oraz dając pracę ludziom trzeba podchodzić z uwagą do pewnych spraw. Szczególnie gdy chodzi o sprawy księgowości, to należy zapamiętać, że lepiej oddać ją w ręce fachowców, jacy zadbają o jej właściwe prowadzenie, ale również o wszystkie poboczne czynności, jakie z obsługą pracowników są związane.

[…]

Czytaj dalej… from Jakie pojęcia powinny być znane komuś, kto prowadzi swoją firmę? Co należy wiedzieć?

Sieciowa droga wypełniania pitów

W sieci wyszukamy niemało podpowiedzi dotyczących składania zeznania podatkowego pit w sieci. To właśnie tam uda nam się natknąć na mnóstwo programów, co są niesamowicie pomocne w ich prędkim wypełnianiu. Bezpłatne programy mają zdecydowanie większą liczbę sympatyków, którzy ochoczo rekomendują je innym. Wypełnianie deklaracji pit online w takim razie nie będzie problemem, a wiele osób bardzo wysoko ocenia wielofunkcyjność tego rozwiązania.

[…]

Czytaj dalej… from Sieciowa droga wypełniania pitów

Składanie PIT-u do Skarbówki większości z nas spędza sen z powiek – tym bardziej jeżeli nie jesteśmy specami z matmy

Często przesuwamy złożenie PIT-u aż do ostatniej chwili. Nie mamy ochoty się z tego powodu denerwować, a potem okazuje się, że musimy się ze wszystkim śpieszyć i ukazują się nerwy.

[…]

Czytaj dalej… from Składanie PIT-u do Skarbówki większości z nas spędza sen z powiek – tym bardziej jeżeli nie jesteśmy specami z matmy

Na jakich czynnościach polegają usługi rachunkowe?

Otwierając swą firmę należy zdecydować się na internetowy sposób prowadzenia księgowości, czy też raczej typ tradycyjny. To bardzo ważne, gdyż biuro księgowe odpowiada za odpowiednie prowadzenie rozliczeń z Urzędem Skarbowym oraz ZUS.

[…]

Czytaj dalej… from Na jakich czynnościach polegają usługi rachunkowe?