Niezbędne wskazówki jak uporać się z kredytem

Na dzień dzisiejszy rosnące permanentnie koszty życia sprawiają, że każdemu kto zarabia mniej więcej średnią krajową jest stopniowo co raz trudniej. Na ogół osoby takie nie posiadają dużych oszczędności, jako że większość pieniędzy jakie zarabiają na bieżąco wydają na żywność i opłaty.

kredyt

Autor: Simon Cunningham
Źródło: http://www.flickr.com
Taki stan rzeczy przyczynia się do tego, że każdy dodatkowy wydatek związany nie tylko z nagłymi okolicznościami, takimi jak choroby, kolizje samochodowe i z innego typu przykrościami, ale nawet najzwyczajniejszymi kosztami jakie ponosimy sezonowo, takimi jak zakup książek i zeszytów do szkoły dla dzieci, czy też po prostu wycieczka albo wakacje, żeby odpocząć od szarej codzienności i obowiązków, wiązać się często musi z zaciągnięciem kredytu. Mimo kosztów związanych z tego rodzaju pożyczką (zobacz pożyczka pod zastaw gruntów rolnych) ludzie chętnie decydują się na taką formę dofinansowania, ponieważ pozwala ona zrealizować jakiś cel natychmiastowo, a konsekwencje finansowe takich poczynań podzielone są na kilka miesięcy a czasem nawet lat i nie są tak obciążające dla nas, jak jednorazowy wydatek całych zaoszczędzonych przez nas pieniędzy.

karty kredytowe

Autor: Jacqui Brown
Źródło: http://www.flickr.com

Nierzadko jednak ma miejsce, że jeden kredyt nie pokrywa naszych wydatków, jakie mamy w danym momencie i czasem potrzebujemy wziąć kolejną pożyczkę, aby zrealizować jakąś nagłą potrzebę. Wówczas można konsolidować zobowiązania. Konsolidacja, czy też kredyt konsolidacyjny jest nie najgorszą opcją w sytuacji, kiedy część pieniędzy lub ich całość mamy zamiar przeznaczyć na spłatę innych zobowiązań. Wówczas można przemyśleć, czy nie lepiej złączyć nasze kredyty w jeden o niższej racie i oprocentowaniu. Jak to możliwe? Główną ideą tego rodzaju pożyczek jest poza połączeniem kilku zobowiązań w jedną spłatę, przedłużenie okresu spłaty, przez co daje to możliwość obniżenia miesięcznej raty. W ostateczności na pewno będziemy musieli oddać wyższą ilość pieniędzy, w końcu pożyczyliśmy od banku pieniądze na dłużej, jednak może okazać się to znakomitym rozwiązaniem w sytuacji, kiedy .

Kredyt taki można zrealizować nawet przez internet, a pomoże nam w tym bankowość mobilna np. . Jest to w ostatnimi czasy dość szybki i wygodny sposób zaciągania pożyczek, należy jednak nie zapominać, aby dokładnie sprawdzić placówkę, z którą mamy zamiar współpracować i dobrze zapoznać się z umową, a najlepiej podpytać się kogoś znajomego, kto korzystał z tej formy brania kredytu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*