Jakiego rodzaju podejście powinien mieć trener osobisty względem swych klientów?

Trener personalny to osoba, która musi mieć dużą merytoryczną wiedzę, aby być w stanie odpowiednio motywować swych klientów do osiągania ustalonych efektów.

Mogłoby tutaj rozchodzić się o zmianę metody patrzenia na ludzi, osiąganie lepszych rezultatów w sporcie lub w pracy.

reklama

Autor: a olin
Źródło: http://www.flickr.com
Jak sama nazwa tego zawodu wskazuje, jest to trener osobisty, zatem udzielane przez niego rady powinny być kierowane wyłącznie do konkretnego człowieka. Jeśli chodziłoby o cenę, którą należy płacić za jego pomoc, to jest ona zależna od dużej ilości kwestii. Są to m.in.

To warte przejrzenia (http://hotelferreus.pl/pokoje) materiały, dlatego nie wahaj się i zobacz je – to analogiczna tematyka, która jest na pewno warta zainteresowania.

jego efektywność, miasto czy typ zaleceń. W stolicy godzinowa stawka waha się w skali 50-200 złotych. Ważne jest też to, czy będzie Ci się z nim prawidłowo współpracować. Dlatego też należałoby umówić się na pierwsze spotkanie. Jeśli będą podobać Ci się jego porady oraz będzie potrzebna Ci jego wizytówka trener personalny z pewnością Ci ją przekaże. Warto byłoby skorzystać z jego pomocy. Zazwyczaj chcą to robić osoby, które chciałyby odmienić swą sytuację w życiu albo choćby formę. Pomoc taka mogłaby się wyrażać poprzez konsultacje dietetyczne albo rozpisanie planu treningowego.

Taki trener osobisty powinien reprezentować całościowe podejście do klienta. Powinien sugerować zdrowy styl życia, a to można rozumieć na parę sposobów. Przykładowo świadczenia trenera muszą brać pod uwagę wsparcie aktywności fizycznej także poza godzinami treningów czy też świadomości fizycznej ich ciała.

Trener mógłby także uczyć odczytywania sygnałów wysyłanych przez ciało. Chodziłoby tu m.in. o przyczyny występowania skurczy. Ponadto trener może też uczyć wybierania zdrowych produktów czy też dań w restauracjach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*