Jak zaprojektować najbardziej najlepszą wizytówkę? Na co bacznie zwracać uwagę?

Miej to na uwadze, zawsze najlepsze są małe, stylowe, często niezwykle kreatywne wizytówki. Wyjątkowy nośnik będący nie tylko przedłużeniem Twojej osoby, lecz także (niekiedy niezwykle skuteczną) reklamą. Każdy szanujący się specjalista powinien posiadać swoją wizytówkę. Czy wiesz, jak powinna się prezentować?

wizytówki

Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu
Przygotowanie dobrej wizytówki wymaga pracy i doświadczenia, więc jeśli nie masz zdolności graficznych, zaproponuj jej wykonanie netprint.pl.

Czy interesują Cię zbliżone tematy? Jeśli tak, to jeszcze więcej (http://www.linde-mh.pl/pl/Rozwiazania-i-uslugi/Systemy-regalowe/) takiego rodzaju wpisów opracowano na naszej kolejnej witrynie. Zapraszamy!

A nawet, jeżeli jakieś doświadczenie już masz, musisz wiedzieć na co zwrócić uwagę, gdyż projektowanie wizytówek to tak naprawdę nie taka prosta sprawa. Mimo niewielkich rozmiarów oraz niepozornej formy, wizytówki dają Ci możliwość dość taniej, lecz efektywnej reklamy. To przedłużenie Ciebie i Twojej prezentacji. Właściwie przecież wręczenie wizytówek zwykle następuje po wymianie paru zdań lub przedstawieniu oferty firmy. Odpowiednio żeby na tej ostatniej prostej wizytówka stała się Twoim sprzymierzeńcem, a nie przeszkodą. Twoja wizytówka powinna być oryginalna.Najbardziej istotny pomysł. Oczywiście są sprawy, jakich w sytuacji wizytówek nie powinieneś zmieniać (na przykład rozmiar), lecz nie ma ich bardzo dużo. Cała reszta stwarza szerokie spektrum możliwości. Projekt może nawiązywać do tego, co robisz zawodowo, do Twojej branży. Może być stworzony z nietypowego materiału, przezroczysty, ruchomy albo cieszyć oko oryginalnym designem. Ważne, ażeby nie powielał wzorów. Powinien być przejrzysty. Wizytówka powinna być czytelna. Jak jest na niej zbyt wiele informacji lub treści są scharakteryzowane przesadne, rozpychające się formy, to nie spełnia ona swojego zadania.

Treści przejrzyste o wiele prościej zapamiętać i znaleźć wśród pozostałych projektów.
Konieczne jest, żeby projekt był ciekawy wizualnie. Powód dla którego nie zyskują mojej sympatii dwustronne, dwujęzyczne wizytówki jest prosty. Po prostu, bardzo trudno sprawić, by taka wizytówka była atrakcyjna wizualnie. A jest to bardzo istotna cecha. Wizytówka musi być ładna, ale jednocześnie dobra jakościowo. Czyli przynajmniej wydrukowana na odpowiednim, twardym papierze. Minimum to 300-350 g/m2. Jak dodasz do projektu przykładowo lakierowanie wybiórcze, to nadasz jej bardziej profesjonalnego i eleganckiego wyglądu. Niektórzy stawiają również na szablony wizytówek. To także ma sens, lecz musisz pamiętać, ażeby dodać coś od siebie, by nie być wtórnym tylko oryginalnym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*