W jaki sposób błyskawicznie zorganizować rodzinny wypad za miasto?

Wolny dzień jest czasem, w którym można się zrelaksować i zacieśnić więzy rodzinne. Często spędza się go przed telewizorem, ale przy ładnej aurze jest to ogromną stratą czasu. Latem lepszym rozwiązaniem jest całodniowa wycieczka na łono natury.

wycieczka

Autor: Deb Nystrom
Źródło: http://www.flickr.com
Wypad taki prawie nic nie kosztuje i da się go przygotować w ciągu kilku chwil.
Przede wszystkim wybierzmy kierunek naszej wycieczki. Dobrze, żeby dojazd do celu był naprawdę bezproblemowy. Przy wypadzie samochodowym nie stanowi to większego problemu, ale gdy chcemy skorzystać z autobusu lub pociągu, powinniśmy mieć stuprocentową pewność, że dojazd w obu kierunkach nie zawiedzie.

Jeżeli tego rodzaju problematyka jest dla Ciebie ważna, to koniecznie zerknij na serwis, który bez wątpienia także przypadnie Ci do gustu.

Sytuacja, kiedy ucieka nam ostatni autobus, potrafi zepsuć humory wszystkim.

Warto też zadbać o to, żeby poczuć się na wypadzie wyjątkowo. Wybierzmy miejsce lubiane przez wszystkich lub takie, w którym można coś odkryć – wtedy wycieczka na nogach ma nawet specjalny cel, na przykład dojście nad jezioro lub do wieży widokowej. Wtedy nawet zwykły wypad do lasu może stać się przygodą. Często dostęp do wody i sposobność pluskania się sprawiają, że wycieczka staje się bardziej atrakcyjna, ale nie jest to konieczne.

dziecko

Autor: Remy Sharp
Źródło: http://www.flickr.com
Co począć z jedzeniem? Piknik, którego nigdy nie jemy, jest genialnym rozwiązaniem! Wystarczy przecież tylko trochę przygotowań i błyskawiczny wypad do sklepu, żeby tradycyjne sandwiche zamienić tortille a banany na pyszną sałatkę owocową. Oryginalne i smakowite jedzenie doda sił nawet najbardziej zmęczonym podróżnikom. Na cały dzień na powietrzu powinno się zabrać naprawdę sporo wody. Oczywiście inną atrakcyjną możliwością jest ognisko, które uwielbiają i dzieci, i dorośli.

Na czas postoju można zabrać jakieś gry i zabawki, ale definitywnie spróbujmy zrezygnować z tabletów, a telefony weźmy tylko dla bezpieczeństwa. Musimy za to pamiętać o zabraniu cieplejszych ubrań na wypadek załamania pogody i dobrego nastroju.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*