Jakie obowiązki ma specjalista ds. jakości oraz jakie wykształcenie powinna posiadać osoba zatrudniona na takim stanowisku?

osoba, która będzie zatrudniona na tym stanowisku będzie odpowiadała za rozwiązywanie kłopotów jakościowych, planowanie przedsięwzięć korygujących i prewencyjnych i poszukiwanie źródeł kłopotów jakościowych.

Patron Service - ochorna mienia i osób

Autor: Patron Service
Źródło: http://patronservice.com.pl
Specjalista ds. jakości ma za obowiązek analizę i raportowanie jakościowych wskaźników i prowadzenie kursów. Posiada także za zadanie aktualne wspieranie sekcji produkcji w kwestiach, które wiążą się z jakością. To stanowisko potrzebuje wykształcenia wyższego technicznego oraz właściwej znajomości narzędzi oraz systemów jakościowych. Taki specjalista zajmuje się zwłaszcza przeprowadzaniem prób i testów jakościowych i prowadzi on również niezbędną dokumentację. Specjalista ds. jakości powinien mieć odpowiednią wiedzę kierunkową a także wcześniejsze doświadczenie na analogicznym stanowisku.

Czy zafascynowała Cię treść tej witryny? Chcesz zgłębić większą ilość informacji? To, odwiedź stronę internetową, która dostarczy Ci wiele ciekawych faktów.

Osoba, która zatrudniona będzie na tym stanowisku także powinna posiadać znajomość pakietu biurowego oraz powinna wyróżniać się dobrą organizacją swojego czasu pracy.

firma

Autor: Richard Grandmorin
Źródło: http://www.flickr.com
Aplikacje na telefon

Autor: GoMobi.pl
Źródło: http://gomobi.pl
Niezwykle wiele firm ma swe systemy zapewnienia jakości, które są oparte na realizowaniu wszystkich procesów oraz operacji, które wiążą się z danym produktem według uzgodnionych wcześniej założeń, które wynikają z zapotrzebowań odbiorcy. Istotnym zadaniem specjalisty, który zajmuje się kontrolą jakości, należy określenie głównych cech oraz jakościowych wymagań wytwarzanych wyrobów. Do obowiązków tego typu należy również wykonanie specyfikacji z uwzględnieniem wymagania europejskich norm ISO i wybór modelu, który gwarantuje jakość.

Na takiej podstawie specjalista tworzy teoretyczny system, w jakim jest określona struktura organizacyjna i wszystkie procedury działań na każdym stanowisku, które wpływa w jakikolwiek sposób na jakość wyrobu. Specjalista ds . jakości mógłby pracować w rozmaitych miejscach. Mogłyby to być tak biura jak i magazyny oraz magazynowe hale.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*