Nie ufasz w pełni własnym pracownikom? Być może to odpowiedni czas na to, aby pomyśleć o zamontowaniu monitoringu w zakładzie

W dzisiejszych czasach przedsiębiorcy niestety czasami przekonują się, że nie każdemu podwładnemu można w stu procentach ufać. Niejednokrotnie słyszy się o podwładnych, którzy okradają swojego pracodawcę – nic więc nadzwyczajnego, że przedsiębiorcy chcą się przed tym bronić i decydują się coraz częściej na instalację w swoim zakładzie monitoringu.

monitoring

Autor: NASA Goddard Space Flight Center
Źródło: http://www.flickr.com
Jeżeli Ty również zacząłeś się zastanawiać nad instalacją w firmie monitoringu, oznacza to najprawdopodobniej, że jest Ci to potrzebne i że nadszedł właściwy moment na to, aby nabyć zestaw do monitoringu. Dzisiaj na rynku istnieje mnóstwo firm, które proponują takie zestawy do monitoringu. Najlepiej będzie bez wątpienia zdecydować się na firmę, która nie tylko oferuje kupno takiego zestawu, ale także jego zawodowy (poznaj nowe oferty na kador demontaż linii produkcyjnych) oraz późniejsze konserwacje i niewielkie prace naprawcze w pakiecie. Oczywiście wtedy zapłacisz nieco więcej, jednak możemy Cię zapewnić, że wydanie tych dodatkowych pieniędzy na takie usługi kategorycznie jest tego warte.

Jeżeli już zdecydujesz się na instalację zestawu do monitoringu w zakładzie, wtedy powinieneś zastanowić się poważnie nad tym, gdzie dokładnie chcesz zamieścić kamery CCTV. Pamiętaj, że nie mogą się one znajdować w miejscach, gdzie powinieneś zapewnić swoim podwładnym zupełną prywatność – a więc dla przykładu w łazienkach, stołówce pracowniczej czy pokoju socjalnym.

Z drugiej strony powinieneś zamontować kamery w takich miejscach, aby mieć widok na najważniejsze miejsca w firmie. Jeżeli na przykład podejrzewasz, że ktoś podbiera towar z magazynu, wtedy powinieneś nakierować kamerę właśnie na to miejsce.

Pamiętaj, że kamery CCTV mogą posłużyć Ci nie tylko do obserwowania pracowników, ale także do zapewnienia im bezpieczeństwa. Sporo właścicieli stacji benzynowych, które szczególnie są narażone na różnego rodzaju napady, decyduje się na montaż kamer, które w razie rabunku pozwolą na zidentyfikowanie rabusia. Czasami nagrania z takich dokładnie kamer znacznie przyczyniły się nie tylko do ujęcia takich osób, ale również do ich skazania.

Jak widać, kamery CCTV są pomocne praktycznie w każdej firmie. Jeżeli nawet nie chcesz podglądać swoich pracowników, wtedy i tak dobrze się zastanowić nad montażem takich kamer. Jak widać, na pewno nikomu nie zaszkodzą, a mogą być naprawdę przydatne.

Więcej informacji o monitoringu przemysłowym

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*