Często wybieramy dodatkowe propozycje banków

Polacy cały czas dość chętnie zaciągają kredyty: na samochód, nowy sprzęt AGD czy RTV, zagraniczne podróże. Z coraz większą śmiałością decydują się na dodatkowe propozycje banków, korzystając z kart kredytowych czy kredytów odnawialnych w ramach konta osobistego. Jeśli zobowiązań jest sporo i przekraczają one comiesięczne dochody, łatwo wpaść w spiralę zadłużenia. Wówczas warto zastanowić się nad kredytem konsolidacyjnym.

kredyt

Autor: Sean MacEntee
Źródło: http://www.flickr.com
Dzięki rozłożeniu spłaty na dłuższy okres, mamy zapewnione nawet kilkukrotne obniżenie miesięcznej raty. Z tej przyczyny mamy mniejszy problem z jej stratą. Co więcej, nie musimy wtedy pamiętać o różnych terminach terminach i sumach spłaty zaciągniętych kredytów. Konsolidowane kredyty kredyty wrocław mogą pochodzić z różnych banków. Mamy również opcję ich przewalutowania. Występują dwa rodzaje kredytów konsolidacyjnych: hipoteczny oraz gotówkowy.

Hipoteczny zabezpieczony jest na nieruchomości, zaś kredyt udzielany jest na większe kwoty pieniężne. Kredyt gotówkowy możemy otrzymać na mniejszą sumę i na nieco gorszych warunkach, jeśli chodzi o oprocentowanie. Bank jednak w tej sytuacji nie żąda zabezpieczenia.
Kredyt konsolidacyjny spłacamy w jednym banku, toteż przy dotrzymaniu terminów okażemy się wiarygodnym klientem.

Zamiast kilku, przeważnie różnych rat przyznają nam jedną ratę, którą możemy dużo łatwiej zarządzać. Niestety

kredyt

Źródło: http://pixabay.com

razem z ”rozciągnięciem” okresu spłaty, rośnie suma odsetek do spłacenia. Dlatego mimo, iż posiadamy niższe raty, to koszt kredytu staje się większy, niż w przypadku osobno zaciągniętych pożyczek. Mimo wszystko, należy mieć na uwadze, że dla klientów banków mających problemy z terminową spłatą rat, cały czas jest to satysfakcjonująca oferta.

Głównym założeniem kredytu konsolidacyjnego jest uporanie się z nadmiernym zadłużeniem, więc gdy widzimy, że jego warunki są zbyt wymagające, powinniśmy negocjować je z bankiem. Jest to o tyle łatwiejsze, że każdy kredyt konsolidacyjny jest traktowany indywidualnie, w zależności od sytuacji finansowej klienta. Jeżeli dysponujemy racjonalnymi argumentami, istnieje spora szansa, że uda się do nich przekonać bank.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*