Parę faktów o NLP

Mimo, że prawie każdy psycholog, handlowiec, manager, terapeuta czy specjalista w dziale marketingu słyszał o programowaniu neurolingwistycznym to wciąż zostaje ono dyscypliną elitarną. Dlaczego? Ponieważ słysząc takie hasła jak: „To jest takie panaceum na wszelkie problemy, wiec nie może istnieć” niewiele osób spośród nich poświęciło swój czas i pieniądze, by lepiej poznać techniki NLP. Jednak czy nie jest tak, że zanim wydamy opinię należałoby, najpierw zgłębić zagadnienie? Szczególnie, jeżeli może okazać się na prawdę pomocne.

zadowoleni doradcy

Autor: tec_estromberg
Źródło: http://www.flickr.com

NLP, czyli programowanie neurolingwistyczne (ang. Neuro-linguistic programming) () to zbiór technik komunikacji skierowanych na budowanie i przekształcanie wzorców postrzegania i myślenia u ludzi. Metody te mogą być używane zarówno w psychologii i psychiatrii jak i, w marketingu oraz polityce. Nazwa ta została wymyślona przez Johna Grindera i Richarda Bandlera, aby zaakcentować postulowaną zależność pomiędzy procesami neurologicznymi (’neuro’), językiem (’lingwistyczne’) i schematami zachowań, którymi ludzie się kierują (’programowanie’).

– W psychiatrii proponowane przez NLP nastawienie do pracy z umysłem chorego pomogło ocalić wielu ludzi przed „skazaniem” na wirówka laboratoryjna cena psychiatryczny i całym życiem na lekach, pozwalając im poprawnie działać.

– W psychoterapii, techniki NLP pozwoliły zastąpić nieskuteczne rozmowy o problemach i przeszłości, trwającą 2-3 spotkania techniką, dzięki której osoby cierpiące na lęki totalnie się jej pozbywają.

– Techniki budowania kontaktu i „incepcji” w rozmowie handlowej zamieniły niezliczone ilości „opornych” klientów w lojalnych klientów.

– W sporcie, trenerzy, którzy odkryli, że umysł sportowca ma działanie na rezultaty otrzymywane przez jego ciało, odnoszą największe sukcesy.

Najodpowiedniejszym miejscem, żeby znaleźć szkolenie NLP w swoim mieście jest Internet. Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę odpowiednią frazę, na przykład: praktyk nlp, szkolenie NLP lub NLP Kraków i po chwili znajdziemy linki do dużej ilości stron z informacjami na ten temat.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*