Co należy do zadań księgowej?

W jaki sposób zostać księgowym? Przede wszystkim trzeba posiadać talenty matematyczne i rachunkowe. Znaczy to, iż musimy być osobą bardzo dokładną a także nie mieć problemu z pracą z rozliczeniami czy też tabelkami.
Jednak nie wystarcza tylko zręczność liczenia.

telefon

Źródło: http://www.sxc.hu/
hyundai

Autor: Nacho
Źródło: http://www.flickr.com
firma - portret

Autor: Prentsa Aldundia
Źródło: http://www.flickr.com
Świetny księgowy musi mieć skończone studia na wydziale ekonomicznym. Oprócz „stalowego” umysłu księgowy musi także biegle posługiwać się kompem, szczególnie arkuszami kalkulacyjnymi, jakimi posługuje się dzisiaj niemalże każda skomputeryzowana firma. Osiągalne są też rozmaite szkolenia dla księgowych aranżowane przykładowo przez biura (InOffice – sala do wynajęcia warszawa) pracy, jakie uczą podstaw księgowości. Księgowa zajmuje się prowadzeniem, sprawdzaniem rachunków, notowaniem ich do ksiąg rachunkowych, przyjmowaniem faktur i podatków przedsiębiorstwa. Przez ręce rachunkowego przepływają wszystkie pieniążki, które są obracane w konkretnej firmie, jednakże nie fizycznie – księgowy widzi je jedynie w formie cyfr na ekranie peceta. Swoją pracę księgowi przeprowadzają na etatach rozmaitych przedsiębiorstw, począwszy od urzędów, przez wszelakie firmy handlowo-usługowe, aż po najmniejsze wręcz sklepiki. A jakie obowiązki ma główna księgowa? Fundamentalnym zadaniem głównego księgowego jest prowadzenie księgowości w firmie. Prócz tego, jednostka na owym stanowisku kieruje pracą pozostałych rachunkowych. To od niej wymaga się też analizowania wydatków działalności biznesu i przygotowywanie sprawozdań finansowych.

Na stanowisko głównego księgowego przyjmuje się osoby z wykształceniem ekonomicznym a także dobrą znajomością ustawy o rachunkowości czy prawa podatkowego. Ogromne znaczenie w takim zawodzie ma także skrupulatność.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*