Aktualnie w bardzo wielu aspektach życia można zauważyć wpływ nowych technologii

Aktualnie w różnorodnych dziedzinach życia widać wpływ nowych technologii. Dotyczy to w szczególności komputerów i Internetu. Widać to dobrze na przykładzie urzędów i innych instytucji państwowych, które obecnie zwykle są już zautomatyzowane. Powszechna komputeryzacja objęła również sferę bankowości. Jednym z pierwszych przejawów tego procesu było pojawienie się bankomatów, przyrządów elektronicznych służących do błyskawicznego wypłacania środków z konta.

technologie
Placówki bankowe również są zautomatyzowane, co znacznie skraca czas czekanie na zrealizowanie żądanej usługi. Duży wpływ na sferę bankową wywarło upowszechnienie się Internetu. Od pewnego czasu funkcjonuje i prężnie się rozwija tak zwana elektroniczna bankowość. Odznacza się ona tym, że wszystkie lub też większą część kwestii wiążących się z bankiem można zrealizować wyłącznie za pośrednictwem sieci, a więc bez wychodzenia z domu. Z czasem jako odmiana pojawiła się także bankowość elektroniczna dla firm – .

Przelewy internetowe

Razem z pojawianiem się bankowości elektronicznej zaczęto poszerzać zestaw czynności, jakie są możliwe do zrealizowania tą drogą. Obecnie są to między innymi tego rodzaju usługi jak wzięcie pożyczki czy kredytu. Najpopularniejszą usługą jest jednak wykonywanie przelewów za pośrednictwem sieci. Jest to droga bardzo łatwa i szybka. Użytkownik posiadający konto w Internecie musi tylko wprowadzić dane odbiorcy we właściwych miejscach oraz wpisać kwotę przelewu. W przypadku posiadania konta w banku tym samym co adresat pieniądze

technologie

Autor: Dell Inc.
Źródło: http://www.flickr.com

dotrą tego samego dnia. W innych sytuacjach trwa to najczęściej około jednej doby.

Wyłącznie internetowo

Jeszcze do niedawna w kwestii bankowości elektronicznej, to była ona w każdym przypadku sprzężona z posiadaniem standardowego konta, które związane było z możliwością wypłacania pieniędzy i dokonywania innych transakcji w budynku banku. Współcześnie z kolei coraz większą popularność zyskują banki całkowicie internetowe. Jedyne, czym dysponuje klient tajemniczy klient – secretclient.com tego rodzaju banku, to karta debetowa (), z użyciem której wypłaca on pieniądze w bankomacie. Poza tym wszystkie potrzebne transakcje realizuje sprzed ekranu komputera. Jest to z pewnością sposób nowoczesny i wygodny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*