Na czym polega kontrakt menedżerski?

Wielu ludzi – zwłaszcza stojących przed możliwością zatrudnienia w takiej formie – myśli, czym jest kontrakt menedżerski. To rzecz jasna niezwykle charakterystyczny sposób przyjmowania na stanowisko pracownicze, głównie z tego powodu, że jest nieunormowany przez prawo.

Rozpocznijmy od podstaw. Sam kontrakt definiowany jest jako typ umowy, podpisywanej pomiędzy 2 stronami. Osoba, do której należy konkretna działalność gospodarcza decyduje się na zatrudnienie oraz płacenie honorarium zainteresowanemu, jaki tą pracę zamierza przyjąć. Oświadczenie woli 2 stron musi być zgodne, by kontrakt mógł zostać zawarty i wykonywany. Zatrudniony musi uświadamiać sobie, że za wszystkie popełniane przez niego błędy w związku z zarządzaniem określonym zakładem czy przedsiębiorstwem będzie musiał wziąć całkowitą odpowiedzialność. Może nawet odpowiadać całym swym majątkiem, biorąc na siebie taką funkcję. Każdy kontrakt powinna zawierać określone punkty, które trzeba dokładnie przeanalizować oraz odnieść się do tych, co do których mamy jakieś wątpliwe kwestie. Na pierwszym miejscu stoją oczywiście powinności przyszłego menedżera, który powinien wiedzieć, co będzie zaliczać się do jego zadań oraz z czego będzie rozliczany. Ważne są też uprawnienia i wspomniany wcześniej zakres odpowiedzialności.

Jeśli opisywany artykuł okazał się dla Ciebie wartościowy, nie czekaj i zobacz szczegóły tutaj świadczenia rodzinne Lublin – przeczytasz jeszcze bardziej szczegółowe informacje.

Tutaj trzeba ustalić, w jakiej formie zatrudniony będzie odpowiadać za czyny, jakich popełniać nie powinien. Ponadto warto jest zwrócić uwagę na świadczenia dodatkowe, które będą przysługiwać po zawarciu umowy i klauzule dotyczące poufności. Aktualnie domaga się ich większość firm działających na rynku, szczególnie na tym poziomie zatrudnienia, zatem nie bądźmy zdziwieni. Na koniec należy jeszcze wspomnieć o zakazie konkurencji, a więc prowadzenia działalności, jaka byłaby konkurencyjna wobec zleceniodawcy, który nas angażuje. To całkowicie niedopuszczalne, zatem zawsze przestrzegajmy niniejszego przepisu, jeżeli możemy otrzymać kontrakt menedżerski. Szczegółowe informacje na kancelariaprawnajr.pl.

Teraz już się orientujesz, z czym związane jest przyjęcie kontraktu menedżerskiego. Przeanalizuj precyzyjnie warunki umowy, zanim zdecydujesz się ją podpisać, aby potem nie żałować swoich wyborów, tylko cieszyć się nowymi wyzwaniami i obowiązkami, które czekają w nowej firmie.

Posted in Bez kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*