Nasz kraj w ostatnich latach niebywale się rozwija i buduje się mnóstwo nowych hoteli i innych atrakcji

Jeszcze 40 lat temu byliśmy zaściankowym państwem. Dziś mamy dużo hoteli dla turystów oraz biznesmenów z zagranicy, ale również przeróżnego typu SPA czy siłowni.

Niezbędni są tam profesjonalni pracownicy.
laptop Apple

Autor: Ian Lamont
Źródło: http://www.flickr.com
Pierwsza osoba, z którą styka się gość po przekroczeniu progu hotelu lub siłowni, będzie recepcjonista. Nieistotne czy jest to mężczyzna lub kobieta.

Zobacz bez wahania ten świeży tekst (https://www.abk.pl/) – on z pewnością także Cię zaciekawi, ponieważ są tam inne tego typu informacje na temat opisywanej problematyki.

PRacownik najpierw musi wyglądać nienagannie. Musi wszakże swoją postawą uosabiać swego szefa. Wobec tego powinien być kulturalny i uśmiechnięty. Dobry recepcjonista będzie także służył pomocą i z pewnością nie może być bezczelny. W obecnych czasach oczekuje się też, by mówił swobodnie po angielsku. Niektóre wyższej klasy hotele żądają, żeby ich pracownicy posługiwali się jeszcze jednym językiem obcym oprócz angielskiego. Wówczas jest większa szansa, że gość obsłużony w swoim ojczystym języku będzie czuł się jak w siebie i chętniej będzie wracał właśnie do naszego hotelu, a nie do konkurencji. Pamiętajmy, że recepcjonista to twarz spółki – to pierwszy kontakt z personelem hotelu. Dlatego jest to tak ważne, gdyż jak wszyscy wiemy, pierwsze wrażenie bywa kluczowe. Ponadto, nie jest to posada polegająca wyłącznie na wręczaniu kluczy.

Recepcjonista powinien wiedzieć o hotelu prawie tyle, co dyrektor. Powinien mieć dobry kontakt z pracownikami restauracji, barmanami, ale również sprzątaczkami, aby być w stanie pomóc gościom hotelowym z każdym problemem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*