Który papier jest najpopularniejszy do drukowania wizytówek?

Jednym z najczęściej stosowanych materiałów reklamowych jest wizytówka. W przypadku tego towaru znaczną rolę posiada nie tyle jej cena czy projekt graficzny, co odmiana papieru, zatem tzw.

obowiązek

Autor: Future PR
Źródło: Future PR
gramatura. Aktualnie pewnego rodzaju standardem jest drukowanie ulotek na papierze kredowym mającym gramaturę 350g/m2.
Często dobór odpowiedniego papieru ma wpływ na sposób traktowania jej posiadacza oraz jego firmy. Dlatego też co poniektóre osoby mogą być zainteresowane drukowaniem wyłącznie na papierze ozdobnym.

Jeżeli nie chcesz, żeby umknęły Ci inne analogiczne wiadomości tyczące się zaprezentowanego tutaj zagadnienia, to kliknij i więcej zobaczysz w treści (http://www.toc.org.pl/instytut-toc/klienci/).

Z drugiej strony właścicielom np. zakładów wulkanizacyjnych spokojnie wystarczyłyby wizytówki klasyczne. Wykorzystywany tam papier kredowy cechuje się dobrą jakością i jest wersją, która jest najczęściej zamawiana przez klientów. Jest to matowy papier posiadający gramaturę 350g/m2. Takie jego właściwości jak grubość czy też sztywność sprawiają, że doskonale może się nadawać do wydruku większości wizytówek. Te cechy sprawiają, że nie gniecie się zbyt szybko. Można także go połączyć z różnorakimi uszlachetnieniami w formie chociażby błyszczącej folii. To niezwykle łatwy sposób na nadanie wizytówkom bardziej eleganckiego wyglądu.

marina - firma

Autor: Presidencia de la República Mexicana
Źródło: http://www.flickr.com
Wizytówka spełnia swe kluczowe funkcje, z których najbardziej istotną jest przekaz informacji o konkretnej osobie albo korporacji. Muszą więc zwracać na siebie wzrok oraz być zrozumiałe dla klientów. Można to uzyskać nie tylko przez typ papieru, lecz również przez atrakcyjny projekt graficzny. Standardowo jest w nim logotyp firmy razem z najważniejszymi danymi teleadresowymi.

Wizytówka najczęściej zawiera wszystko to, co cechuje daną osobę albo firmę. Jeżeli dla przykładu należałaby ona do spółki związanej z przemysłem motoryzacyjnym, można na niej umieścić małą grafikę obrazującą samochód.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*