Wiele osób nieraz słyszało o pojęciu, którym jest crowdfunding, a więc finansowanie społecznościowe

W ostatnim okresie takie inicjatywy stały się nadzwyczaj popularne. Dlaczego? Przede wszystkim ze względu na fakt, że dają szansę na zebranie dość znacznych sum pieniędzy, oczywiście o ile finansowany projekt znajdzie odpowiednie grono odbiorców.

crowdfunding

Autor: Paul Roth
Źródło: http://www.flickr.com
Najogólniej, finansowanie społecznościowe polega na zbieraniu potrzebnych funduszy, które posłużą do zrealizowania konkretnego planu.

Ten link do www artykuły biurowe oława zadziwi Cię niezwykle pozytywnie. Odkryjesz tam dużo szczegółowych informacji. W takim razie nie zwlekaj i wejdź tam!

Najczęściej, jego twórcy ogłaszają się na stosownych platformach, na jakich opisują założenia swoich projektów oraz sposób ich realizowania. Środki przekazywane są przez zainteresowane osoby. Pojawia się więc pytanie, czemu społeczności się w to angażują? Najczęściej przez wzgląd na fakt, że za wsparciem finansowym idzie konkretna gratyfikacja i to jest podstawowa różnica, pomiędzy wszelkiego rodzaju zbiórkami a finansowaniem społecznościowym.

Gratyfikacje mogą przyjąć postać udziału w osiąganych zyskach danego przedsięwzięcia, niekiedy ma ona również postać usług. Między innymi, jeżeli finansowanie dotyczy zorganizowania koncertu konkretnej grupy muzycznej w danym mieście, owym wynagrodzeniem będzie szansa uczestniczenia w podobnym wydarzeniu. Możliwości w tym względzie jest bardzo wiele. Dziś crowdfunding cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród zespołów, które poszukują funduszy na nagranie swojej płyty, ponieważ nie mogą odnaleźć sponsorów

finanse

Autor: eFile.com
Źródło: http://www.flickr.com

czy wśród start – upów, a więc nowych firm, które dopiero wchodzą na rynek, mają niebanalne pomysły, ale ich realizacja wymaga konkretnych źródeł finansowania.

W Polsce idea finansowania społecznościowego powstała relatywnie niedawno, jednakże natychmiastowo zyskała sporą popularność. Mając na względzie jej zalety, nie można się dziwić, że dużo osób jest skłonnych finansować ciekawe przedsięwzięcia. Na razie w Polsce nie ma przepisów prawnych, jakie określają funkcjonowanie finansowania społecznościowego, jednak można się spodziewać, że w najbliższym czasie takowe się pojawią, gdyż obecnie trwają prace przygotowawcze. Crowdfunding to świetne rozwiązanie, jakie może być zastosowane na przykład do projektów społecznych czy biznesowych. Możliwe, że niedługo więcej inicjatyw będzie zbierało tym sposobem potrzebne środki

.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*