Najlepszy pomysł to nie wszystko, do rozkręcenia biznesu niezbędne są pieniądze

To nie tajemnica, iż do rozkręcania nawet najbardziej rokującego biznesu potrzebne będą środki finansowe. Nowo powstałe firmy, które dopiero próbują określać swoją działalność i kreować swą markę, niejednokrotnie owych pieniędzy nie posiadają więc liczą na różne źródła dofinansowania.
Jeśli mamy już jako tako skonkretyzowany pomysł na własny interes, potrzebujemy wiedzieć, gdzie możemy się udać, aby pozyskać środki pieniężne na jego realizację.

Finansowanie start up przecież nie jest rzeczą oczywistą oraz łatwo osiągalną – czytaj więcej na ventures.prometeia.pl. Prawdopodobnie potrzebujemy profesjonalnej kadry, sprzętu a także odpowiedniego miejsca, w którym będziemy prowadzić swą działalność. Możemy rzecz jasna liczyć na środki unijne. W ramach tych środków często finansuje się wprowadzanie nowoczesnych rozwiązań informatycznych. Na swą działalność można także uzyskać kredyt o ile posiadamy odpowiednio długą historię kredytową, czyli funkcjonujemy na rynku przez pewien czas. Istnieją również pożyczki dla nowych przedsiębiorców.
leasing

startup venture capital

Autor: Swarovski® Elements
Źródło: Swarovski® Elements
Można także skorzystać z doskonałej opcji, jaką jest startup venture capital – zobacz tutaj. Jest to typ inwestycji na niepublicznym rynku kapitałowym. Środki na rozwój start upu przekazywane są przez prywatnych inwestorów oraz wyspecjalizowane fundusze. Oczywiście inwestorzy zyskują na wzrastaniu wartości udziałów konkretnej spółki. Musimy posiadać doskonały start up, by fundusze VC zechciały się nami zainteresować.

Zainspirował Cię ten post? Zapraszamy Cię więc jeszcze dalej – do naszej nowej strony. Tam oczekują na Ciebie rzetelne teksty.

Nasz pomysł zostanie dokładnie prześwietlony zarówno od strony finansowej, jak merytorycznej. Nikt nie chce ponosić zbędnego ryzyka, dlatego z owego źródła finansowania korzystają głównie start upy, które odniosły już jakieś sukcesy.

Dla tych, co startują ze swymi projektami są kapitały zalążkowe. Jak zatem widać możemy pozyskać środki finansowe na start up, wszakże nie jest to łatwe i wymaga wielu starań z naszej strony. Dobrze jest jednak się postarać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*