O czym nie powinien zapomnieć młody przedsiębiorca – praktyczny poradnik

Otwieranie własnej firmy jest skomplikowane. Musimy dopełnić wiele formalności, niezbędny jest kapitał początkowy oraz odrobina… szczęścia. O czym ponadto nie powinniśmy zapomnieć?

Logo

Autor: Pete
Źródło: http://www.flickr.com
Swoja firma zaczyna się od idei. Teoretycy biznesu rozwiewają wątpliwości – udana firma bazuje na unikalnym produkcie. Musi odpowiadać na potrzeby konsumentów i zaspokajać je. Najlepiej, aby zapełniało niszę rynkową, a więc stanowiło towar albo usługę, jakich dotąd nikt nie zaproponował. Sam pomysł to jednakże za mało. Nasz produkt, chociaż byłby najwyższej jakości, nie przykuje uwagi konsumentów, jeżeli nie zatroszczymy się o jego należyte opakowanie. Nie zapominajmy o znaczeniu kolorów – czerń pasuje do towaru ekskluzywnego, niebieski – do towarów dedykowanych dla najmłodszych, zielony – do tych produkowanych naturalnie, a pomarańcz – do firm, które chciałyby podkreślić swoją innowacyjność. Wybierając kolorystykę opakowania, nie zapominajmy, że musi ona uzupełniać logotyp, czyli znak towarowy (więcej na ten temat). Powinniśmy zlecić jego wykonanie profesjonalnemu grafikowi. Dzięki temu będzie ono niepowtarzalne, przykuje uwagę potencjalnych klientów i umiejętnie nawiąże do charakterystyki towaru.

Sam logotyp to jednak nie wszystko. Musimy zatroszczyć się o jego wyłączność. Prawo ochronne na znak towarowy stoi po stronie jego właściciela i zakłada kary dla tych, którzy próbują go sobie przywłaszczyć. Warto jednakże pamiętać, że samo delegowanie wykonania zrobienia znaku towarowego nie oznacza jego ochrony. Jeśli zakładamy firmę na Pomorzu, wpiszmy w wyszukiwarce hasło „biuro patentowe Gdańsk”, a uzyskamy dane najbliższej siedziby. Na miejscu otrzymamy wszystkie informacje, a urzędnicy wytłumaczą, jak funkcjonuje prawo ochronne na znak towarowy. Spis placówek znajdziemy także na witrynie online Urzędu Patentowego Rzeczypospolitej Polskiej. Musimy jedynie kliknąć w obszar wyszukiwań i wprowadzić sekwencję „biuro patentowe Gdańsk”.

Intrygujący materiał? Jeżeli tak sądzisz, kliknij ten link. Tam czeka na Ciebie więcej bonusów – one też Cię żywo zaciekawią!

Uzyskamy nie tylko dane placówek, ale również wiadomości o różnego rodzaju ventach, konferencjach oraz linki do publikacji poświęconych tematowi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*