W jaki sposób wypatrywać nowej pracy?

Jak wykazują badania, za nową pracą rozgląda się powyżej połowa fachowców aktywnych na rynku pracy. Cały problem w tym, iż dosyć często przeznaczają na to stanowczo za mało swego czasu.
Ponad jedna trzecia fachowców na poszukiwania nowej pracy poświęca wyłącznie 3 godziny na tydzień.

pakowacz

Autor: Ken Mayer
Źródło: http://www.flickr.com
Podług specjalistów to zbyt niewiele, by efektywnie poszukiwać pracy. Skuteczne szukanie pracy będzie wymagać zaangażowania czasowego, toteż dobrze jest na taki zamiar ofiarować więcej aniżeli 2 godziny na tydzień. Nieduże zaangażowanie czasowe przełoży się na pewno na niedużą liczbę wysyłanych CV. Stanowcza większość osób poszukujących pracy wysyła 2-5 CV w miesiącu. I chociaż hurtowe posyłanie tysięcy podań to również nie będzie ideale podejście, należy dokładnie monitorować nowe oferty pracy, wybierać w największym stopniu ciekawe oraz regularnie aplikować. Niedostateczne zaangażowanie częstokroć skutkuje niezadowalającymi wynikami poszukiwań.
Obecnie na szczęście nie brak rozmaitych propozycji zatrudnienia. Poszukiwani są eksperci z różnych specjalizacji, nie brakuje też ofert typu pakowacz czy robotnik budowlany. Najpierw zaplanuj swoje postępowania na poszczególne dni.

Poczytaj więcej pomocnych wskazówek (http://www.mediatalk.com.pl/content-house.html) podobnego postu – są na tamtej stronie zamieszczone niesamowicie pożyteczne informacje, które z pewnością docenisz w praktyce.

Efektywne szukanie zatrudnienia powinno być regularne. Musi wejść Ci w nawyk. Analizuj nowe oferty zatrudnienia za każdym razem o tej samej porze dnia i zaraz wysyłaj swe CV.

Jeżeli zauważysz interesujące ogłoszenie, jednakże w danym momencie nie zdołasz na nie odpowiedzieć, od razu dodaj je do ulubionych jak też ustaw sobie monit, aby na pewno wrócić do niego następnego dnia. Poszukiwanie zatrudnienia wymaga cierpliwości, dlatego nie zniechęcaj się po pierwszej nietrafionej kwalifikacyjnej rozmowie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*