Ciekawa praca w automatyce

Sporo ekspertów od spraw pracy twierdzi, że w Polsce brakuje fachowców z różnych profesji. Jest to wynikiem tego, że obecnie funkcjonuje zbyt duża presja na ukończenie studiów wyższych. Szkoły zawodowe to melodia przyszłości. Młodzi ludzie kończą kierunki, bo są przepychani na kolejne lata.

Praca, biznesmen

Autor: www.s-lab.pl
Źródło: www.s-lab.pl
Tytuł magistra zmienia się w nic nie znaczący świstek, zdobyty dzięki niskim standardom i nieuczciwym praktykom. Można ocenić, że jest to główna przyczyna znacznego bezrobocia młodych. A wszakże nie każdy musi być socjologiem lub specjalistą od kreowania wizerunku, automatyka przemysłowa – zobacz: – sól przemysłowa – to również obiecująca dziedzina. Rozwiązaniem dramatycznej sytuacji musi być ogólnokrajowa kampania edukacyjna, przekonująca młodzież do kształcenia się do zawodu. Trzeba przywrócić do życia szkoły zawodowe i zdecydowanie utrudnić warunki akcesu na studia dzienne, bo dziś przyjmuje się naprawdę byle kogo. Przeczytaj: blokady bram.

Pomimo tego, że rozwój techniki czyni, że człowiek ma coraz mniej obowiązków, automatyka przemysłowa potrzebuje fachowców, którzy będą potrafili te maszyny produkować, instalować i konserwować. W Polsce niezbędni są fachowcy, którzy znają się na montażu takich ważnych automatów, jak czujniki ciśnienia. Dla zainteresowanych tematyką: .

Analogicznie działa czujnik przepływu, montowany w wielu punktach, chociażby w mieszkaniowym systemie cieplnym. Przeciętny człowiek, który nie uzyskał fachu w kwestii ich pracy nie ma pojęcia, jak takie urządzenie pracuje i do czego w rzeczywistości jest potrzebne.

O ile taka sytuacja na rynku pracy i w systemie szkolnictwa się nie zmieni, niebawem falowniki będą starali się naprawić prawnicy albo, o zgrozo, etnolodzy. Da to zyski małej grupie specjalistów, bo to jasne, że gdzie wielki popyt, tam i ceny większe.

Żeby zobaczyć na własne oczy, że praca w tej profesji jest dostępna, do Google wystarczy wpisać sformułowanie „ i przejrzeć aktualne anonse na którejś z wielu istniejących witryn sieciowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*