Są okoliczności, jak nie musimy rozliczać pit. Które to sytuacje? Kiedy nie mamy takiego obowiązku?

Nie wszyscy to wiedzą, lecz nie zawsze jesteśmy zmuszeni składać roczny PIT od uzyskanych dochodów. Nie musimy składać zeznań od przychodów zwolnionych oraz od których zaniechano pobrania podatku i opodatkowanych ryczałtowo

język angielski

Autor: Rod Waddington
Źródło: http://www.flickr.com

Płacący podatek dochodowy, jacy uzyskali przychody w okresie roku podatkowego, muszą rozliczyć się ze skarbówką.

Przeczytaj ten ciekawy artykuł a jeśli ciekawi Cię więcej danych na prezentowany temat to odkryj więcej (https://pl.beonigroup.com/) – znajdziesz więcej informacji na to zagadnienie.

Rozliczenie pit 2016 dotyczy więc większości z nas, a dochodowym opodatkowaniem podlegają różnorodne typy dochodów. Opodatkowaniu nie podlegają jednakowoż dochody, od których na podstawie Ordynacji podatkowej zaprzestano poboru podatku.

Dzięki temu nie musimy składać takiego zeznania oraz nie rozliczać się z tego typu dochodów. Kolejne wpływy ze źródeł przychodów są już obłożone podatkami, ale ich opodatkowanie nie znaczy, że automatycznie musimy złożyć pit 2016. Podatnicy są zmuszeni składać urzędom skarbowym pit 37 lub pit 36, wedle ustalonego wzoru, o wielkości osiągniętego dochodu w tym podatkowym roku w terminie do 30 kwietnia roku który następuje po roku podatkowym. Zeznaniami nie obejmuje się także dochodów jakie są opodatkowane metodą ryczałtową na podstawie ustawy o pit. Więcej tu: pit-tax.pl/o-nas/.
W takiej sytuacji tak więc zryczałtowaną opłatę odprowadza za podatnika podmiot jaki wypłaca dochody. Nie można więc nie składać takich zeznań w przypadku uzyskiwania przychodów przykładowo z tytułu wygranych w konkursach, grach czy zakładach wzajemnych, jak i nagród, jaka jest związana ze sprzedaż premiową. Ciekawe dane: 2016.

. A to tylko jeden z wielu przykładów. Nie zaliczają się też do rozliczenia świadczenia zdobyte przez emerytów lub rencistów w związku z łączącym ich poprzednio zakładem pracy stosunkiem służbowym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*