Jak znaleźć dobrego księgowego?

O sprawdzonego księgowego nie jest prosto. Winien być to ktoś uczciwy, skrupulatny, wyuczony, a przy tym wszystkim zaangażowany a także chętny do pracy. Ważne, żeby lubił to, co wykonuje jak też stale rozszerzał horyzonty, śledząc nowinki oraz doszkalając się.

Właściwy buchalter może bardzo pomóc w prowadzeniu a także rozwoju przedsiębiorstwa. Z kolei niewłaściwy buchalter może przyczynić się wręcz do bankructwa. Nie wszyscy muszą wiedzieć, czym jest spis z natury, amortyzacja lub też faktura Vat marża (), dlatego potrzebny nam świetny księgowy ().

faktura

Autor: Steve Jurvetson
Źródło: http://www.flickr.com

Na co musimy kierować baczność, gdy poszukujemy księgowego? Czy nasz pretendent ma sporo klientów? Powinien posiadać ich tak wiele, ażeby każdego traktować indywidualnie, jednak miejmy na uwadze, iż ilość kontrahentów (bieżących a także potencjalnych) świadczy o jakości usług. Jeżeli u wybranego buchaltera świecą pustki, a w kalendarzu nie ma żadnych zaplanowanych spotkań, lepiej uciekać. Należyty buchalter to doświadczony buchalter. Każdy uczy się na swych pomyłkach, jednak lepiej, jeżeli księgowy uczy się u kogoś, nie zaś u nas. Zanim zatrudnisz buchaltera – sprawdź go. Sieć internetowa jest świetnym narzędziem do tego rodzaju zadań. Nie wierz człowiekowi znikąd, nawet w największym stopniu wiarygodnemu. Więcej na .

faktura

Autor: lab604
Źródło: http://www.flickr.com

Warto upewnić się, z czego nasz rachmistrz jest znany w kręgach towarzyskich, czy jest to powściągliwość i klasa, czy może skłonność do plotkowania a także opowiadania cudzych tajemnic? W czasie wstępnego spotkania spytaj o wykształcenie, a dodatkowo o stopień kwalifikacji. Ten pierwszy to księgowy, drugi to fachowiec ds. księgowania, trzeci główny rachmistrz, z kolei czwarty dyplomowany buchalter. Dopytaj także o dodatkowe kursy (kursy bhp warszawa) i dalsze plany zawodowe.

Zadawaj pytania, kieruj uwagę na detale, na próbę poproś o jakąkolwiek fachową poradę, a gdy już zatrudnisz sprawdzaj (chociaż od czasu do czasu). Za omyłki księgowego możesz słono zapłacić karne odsetki dla przedsiębiorców mogą być istotnie wysokie oraz na długo zaburzyć płynność finansową przedsiębiorstwa. Kluczowe jest skontrolowanie uprawnień. Warto również dowiedzieć się od samego księgowego w którym dziale czuje się najlepiej. Jest to bowiem dziedzina wiedzy bardzo specjalistyczna. Jedni księgowi wolą rozliczać Vat, inni zaś specjalizują się w rozliczeniach międzynarodowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*