Na czym polega profesja dyrektora handlowego?

Dyrektorem handlowym zwiemy zazwyczaj jednostkę odpowiedzialną za tak zwaną politykę handlową Przedsiębiorstwa.
Do kluczowych funkcji tego pracobiorcy należy, między innymi: zarządzanie handlowym działem, operacyjne organizowanie oraz dozorowanie pracy handlowego działu, opracowywanie strategii sprzedaży a także kontrola nad ich realizacją, podejmowanie decyzji zmierzających do maksymalizacji rezultatów sprzedażowych, pozyskiwanie nowych klientów a także podtrzymywanie należytych relacji z obecnymi partnerami biznesowymi, monitoring działań konkurencji, raportowanie bieżącej aktywności handlowej, ścisła kooperacja z pozostałymi działami firmy, reprezentowanie firmy przed instytucjami państwowymi jak też odpowiedzialność za adekwatność handlowych działań z aktualnym prawem.

wnętrze samochodu

Autor: Paulo Henrique Rodrigues
Źródło: http://www.flickr.com

pierwsza pomoc

Autor: Medisave UK
Źródło: http://www.flickr.com
impreza firmowa

Autor: Rob DiCaterino
Źródło: http://www.flickr.com
Dyrektor Handlowy winien mieć wyższe wykształcenie ekonomiczne, mile spostrzegany jest także tytuł MBA, a także prawo jazdy B, znakomita znajomość języka niemieckiego jak też obsługi komputera. Istotną sprawą będzie także erudycja z obszaru B2B jak też doświadczenie w pracy w handlowym dziale. Poza tym osoba na owym stanowisku musi cechować się: wysoce rozwiniętymi zdolnościami analitycznymi, zdolnością do realistycznej diagnostyki sytuacji, zorientowaniem na wyniki, odpornością na stres.

Skoro masz chęć dodatkowo zbadać omawiany tu temat, to kliknij ten link. Bez obaw, to wiarygodny link – są tam dające do myślenia informacje.

Miejscem pracy jest przeważnie biuro jak też praca terenowa – spotkania z kontrahentami, delegacje. Jest to stanowisko samodzielne, pod nadzorem. Praca kojarzy się także z ogromnym natężeniem kontaktów z osobami, przez co mogą wystąpić stresujące sytuacje.

Czas pracy, w większości wypadków nienormowany. Dyrektor Handlowy musi z pewnością obserwować wskaźniki ekonomiczne oraz trendy. Zachodzi możliwość podwyższania kwalifikacji (instruktaże) i awansu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*