Dzisiejszy rynek pracy – loteria?

Jakie kryteria powinniśmy wziąć pod uwagę przy wyborze zawodu i kierunku studiów? Modą, sugestiom rodziców, śledząc obecny rynek pracy? Życie pokazuje, że nie ma udanego przepisu na wybór właściwej drogi życiowej. Zawody, które jeszcze w niedalekiej przeszłości cieszyły się powodzeniem (marketing i zarządzanie), teraz nie cieszą się już tak wielką popularnością. Jednym słowem: loteria.

Obecna sytuacja na rynku pracy sprawia, że część osób skazana jest na oferty w innej niż dotychczas dziedzinie. Czy przekwalifikowanie się może być sposobem na znalezienie nowej pracy? Jeżeli w stosownym czasie zadeklarujemy chęć zmiany nie będzie nam straszna fala niezadowolonych humanistów czy socjologów pakujących żywność w papierowe torebki. (Oferta: praca dziennikarz) Przed całym przedsięwzięciem, należy wcześniej zrobić rozeznanie na rynku pracy w Sochaczewie, upewniając się które profesje mogą nam przynieść dobrą pensję. pomyśleć czy są zgodne z naszymi możliwościami. Pomoże nam w tym jak zawsze wyszukiwarka internetowa, w której umieścić wystarczy słowa: oferty pracy Sochaczew. Miejmy na uwadze tylko, że niewątpliwie łatwiej będzie przekwalifikować się osobom zatrudnionym w działach sprzedaży czy obsługi klienta, niż np. lekarzom.

Podoba Cię taki artykuł? W takim razie zobacz jeszcze to, tu także zamieszczono same świetne informacje (https://continuum.biz.pl/upadlosc-przedsiebiorstwa/), które z pewnością Cię zaciekawią.

oferty pracy

Autor: gwaar
Źródło: http://www.flickr.com

A może zdecydujemy się na własna działalność gospodarcza? Tym bardziej, że osoby planujące usamodzielnienie się, niekoniecznie muszą liczyć na samych siebie w postaci wkładu pieniężnego na rozwój swej działalności.

Powiatowy Urząd Pracy w Sochaczewie oferuje środki finansowe na rozpoczęcie działalności. Zakładając, że chociaż część tych przedsiębiorców utrzyma się przez dłuższy czas na rynku – są szanse, iż będą się rozwijać i pozyskiwać kolejnych pracowników. Udzielając więc dotacji, Urząd Pracy niejako dostarcza powiatowi dodatkowych pracodawców, którzy mogą następnie tworzyć nowe miejsca pracy dla innych. (Zobacz oferty pracy księgowy) Czy nie lepiej jest być dobrym mechanikiem lub wulkanizatorem, niż niepracującym absolwentem, który z niedoboru konkretnych kwalifikacji musi pracować poza wykształconym zawodem, jako przedstawiciel handlowy czy magazynier?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*