Czemu należy zlecić prowadzenie rachunkowości biuru księgowemu?

Możesz naturalnie samodzielnie prowadzić księgowość swej firmy. W nieco większych podmiotach często sensowne jest zaangażowanie księgowej na miejscu.
Jednak prowadzenie księgowości przez zewnętrzne biuro księgowe ma kilka co najmniej atutów.

Księgowy – pracobiorca może zawsze się nam rozchorować. Może także odejść zostawiając nas z „zabałaganioną” księgowością.
Biuro rachunkowe z kolei (pomijając te malutkie) nie ma raczej takowych przestojów jak też (w teorii) zawsze w dni robocze musi nas przyjąć. sprawy pracownicze, choroby oraz urlopy księgowego nas wtenczas nie obchodzą, gdyż posiadamy umowę z firmą, w której zawsze powinna się znaleźć osoba kompetentna świadcząca nam usługi rachunkowe.
Reklama

Autor: Kyuyoung Do
Źródło: http://www.flickr.com
prezent

Autor: AFGE
Źródło: http://www.flickr.com

Rutyna dowodzi, iż na ogół taniej jest nawiązać umowę z biurem rachunkowym aniżeli zatrudnić na umowę o pracę księgowego. Prócz typowych wydatków pracowniczych odpadają nam też dla przykładu koszta literatury podatkowo-finansowej, szkoleń itp.. Oczywiście trzeba również wziąć pod uwagę to, że zatrudnienie księgowej w firmie wiąże się też z koniecznością wyekwipowania tego stanowiska pracy w rynsztunek komputerowy a także oprogramowanie. Dla kompetentnej księgowej OCR faktury i skanowanie faktur nie stanowią żadnej zagadki. Oprócz prowadzenia rachunkowości wymagamy czasami innych usług z zakresu księgowości, czy też podatków.

W takich spółkach co pewien okres trzeba odnaleźć biegłego inspektora do obadania protokołu finansowego, niekiedy trzeba uzyskać opinię prawną, interpretację podatkową, czy może zmierzyć się z kontrolą podatkową, bądź skarbową.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*