Podstawowe informacje o tym, na co zwracać uwagę podczas wyboru drukarni czy introligatorni.

Drukarki są bardzo często używanymi urządzeniami firmach i domach, lecz często zachodzi potrzeba skorzystania z usług jakiejś profesjonalnej drukarni. Rzecz jasna jeśli się ktoś uprze to będzie mógł wszystko drukować samemu, jednak przekazanie tego firmie, która się tym specjalizuje będzie nie tylko wygodniejsze, lecz również często tańsze.

wydrukowany plakat

Autor: Dick Thomas Johnson
Źródło: http://www.flickr.com
Zostaje jedynie tylko sprawa tego, jak znaleźć drukarnię, bo niestety tutaj będzie czekać parę pułapek. Niejednej osobie się wydaje, że drukowanie firmy Tritex – (druk sublimacyjny) ulotek jest prostą czynnością i że każda z drukarni sobie z nią bez problemów poradzi – oferta druku ulotek. Jednak jak widać to w rzeczywistości z jakością tego, co proponują różne drukarnie bywa bardzo różnie, dlatego też warto przy wyborze trochę się zastanowić. Najważniejszą sprawą powinno być ocenienie, jaka będzie jakość proponowanego druku i na jakim papierze realizowane są zlecenia. Warto tu sprawdzić propozycje kilku różnych firm, przez co można będzie ocenić, co się otrzyma w określonych pieniądzach. Papier pełni istotną rolę jeśli będzie chodzić o końcową jakość materiałów poligraficznych, z tego też powodu zawsze to powinno właśnie być priorytetem.

Jakość będzie się łączyć z dwoma sprawami, czyli doświadczeniem pracowników i odpowiednim parkiem maszyn, z jakiego będzie się korzystać przy drukowaniu. O ile pracowników trudno będzie miarodajnie ocenić, o tyle o maszyny bez problemów można zapytać w czasie rozmów. Dobra drukarnia nie powinna mieć nic do ukrycia, jednak jeżeli pojawią się jakieś próby unikania odpowiedzi, to należy być ostrożniejszym. Można jednak sprawdzić, jak długi czas dana firma istnieje na rynku i jakich klientów miała okazję obsługiwać, w oparciu o to także da się wiele wywnioskować. Następną ważną rzeczą jest przejrzystość cen. Sporo drukarni oraz introligatorni stosuje jakąś dziwną politykę dokładania dodatkowych kosztów czy ukrywania ich w cennikach, a przecież zamawiając druk plakatów będzie się chciało wiedzieć, ile będzie do zapłacenia – druk plakatów. Przejrzyste cenniki i łatwość składania zamówień na pewno będą kolejnymi argumentami za tym, żeby wybrać firmę która je posiada.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*