Jakiego rodzaju są obowiązki osoby zatrudnionej na etacie administratora systemu Linux?

Osoba specjalizująca się profesjonalnie administrowaniem systemem Linux ma za zadanie odpowiadać za efektywne funkcjonowanie takiego systemu operacyjnego, a również za stałą konserwację i wdrażanie różnorodnego rodzaju zabezpieczeń technicznych w firmie.
Bardzo istotna na tym stanowisku jest potrzeba ciągłego podnoszenia kwalifikacji, poznawania nowych technologii.

Niezwykle przydatne okażą się też tego typu właściwości jak sumienność, analityczne myślenie, umiejętność pracy pod wpływem czasu, czy umiejętność pracy grupowej. Pracownik pracujący na etacie administrator Linux specjalizuje się m.in. w utrzymywaniu i zarządzaniu serwerownią, infrastrukturą opartą o Linux, zarządzaniem infrastrukturą sieciową, rozwiązywaniem różnorodnego typu kłopotów dotyczących systemu, wsparciem technicznym użytkowników, instalacją, konfigurowaniem, czy utrzymywaniem scentralizowanych systemów, gwarantuje im funkcjonującą dokumentację techniczną czy współpracuje z segmentem programistów lub webdeweloperami. Administrator Linux zachowuje poza tym dostępność, funkcjonalność oraz stabilność systemów firmy.
administrator linux

Autor: C25 VIỆT NAM
Źródło: http://www.flickr.com
koszty

Autor: Presidencia de la República Mexicana
Źródło: http://www.flickr.com
Jeżeli chodzi o wymogi, to od osoby starającej się o posadę na etacie administratora Linux, wymaga się ukończonych studiów informatycznych lub technicznych, właściwej znajomości j.

Tak wciągnął Cię ten wpis, że masz ochotę na kolejne posty? Najmniejszy problem. Po prostu wejdź w łącze do serwisu (https://cliff-broker.pl/ubezpieczenie-hali-produkcyjnej/) i czytaj bez limitów.

angielskiego na poziomie co najmniej komunikatywnym, praktycznej znajomości Linuxa – posiadanie odpowiednich certyfikatów z tego przedziału jest wielkim atutem.

Tego typu kandydat musi również znać problemy związane z sieciami opartymi o TCP-IP, języki skryptowe (PHP czy Python), powinien znać serwery baz danych (dla przykładu Oracle, SQL, LDAP), musi znać także oprogramowanie Apache2 ING oraz Nginx, z kolei bardzo użyteczne może okazać się również doświadczenie w technologii oraz usługach SMTP, LVM, SSL czy znajomość przynajmniej jednej z technologii systemów wirtualizacji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*