W jaki sposób wybrać biuro podatkowe, żeby posiadać porządek w rachunkowych dokumentach?

Własnoręczne prowadzenie księgowości w naszym kraju to nie jest łatwe zadanie zwłaszcza przez wzgląd na złożoność skarbowych zagadnień oraz kłopoty z interpretacją niezwykle wielu regulacji prawnych.

Z takiego powodu bardzo dużo lekarzy stomatologów zatrudnia odpowiednie biuro podatkowe. Mieć świadomość tego trzeba, że w pierwszej kolejności to my samodzielnie musimy ustalić nasze oczekiwania i określić czy zależy nam jedynie na usługach, które oferowane są w ramach pojmowanej tradycyjnie rachunkowości, czy też zależy nam na obsłudze kompleksowej, która przybiera formę doradztwa podatkowego. Inaczej mówiąc, powinniśmy starannie określić czy też nasze biuro podatkowe ma sporządzać za nas skarbowe deklaracje oraz przechowywać nasze wszelkie dokumenty, czy chcemy żeby to biuro (Sprawdź biuro centrum warszawa) reprezentowało nas również w kontaktach z Urzędem Skarbowym. Osoba, która prowadzi biuro podatkowe, powinna przedstawić personalny certyfikat wydawany przez Ministra Finansów. Tego typu certyfikat stanowi potwierdzenie, że do czynienia mamy z absolwentem kierunkowych studiów czyli z księgowym, który legitymuje się właściwą wiedzą i doświadczeniem.
wakacje

Autor: J P
Źródło: http://www.flickr.com

Należałoby upewnić się również czy wybrane przez nas biuro podatkowe zapisane jest w Stowarzyszeniu Księgowych w Polsce. Podmioty, które się zajmują usługowym prowadzeniem ksiąg podatkowych, powinny obowiązkowo wykupić polisę OC. Obecnie gwarancyjna suma dla biur, które oferują rozliczenie w ramach KPiR oraz ewidencjonowanego ryczałtu wynosi minimalnie 5000 złotych. Należałoby jednak wiedzieć, że czym kwota jest wyższa polisy OC biura rachunkowego, to ma bardziej znaczące szanse na wyegzekwowanie rekompensaty w przypadku wyrządzenia szkody przez księgowego. Brak takiej polisy znaczyć może dla nas niezwykle poważne problemy. Przed podjęciem współpracy należałoby upewnić się w jakich godzinach mieć nadzieję będziemy mogli na pomoc naszego księgowego.

Czy na nasze telefony będzie odpowiadał tylko od 8:00 do 16:00, czy w wyjątkowych okolicznościach będziemy mogli zwrócić się do niego o poradę również po godzinach. Należałoby spytać także pracowników biura czy dokumenty będziemy móc przesyłać drogą elektroniczną.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*