Certyfikat gost – co to takiego?

Ponad dwadzieścia lat temu nasz kraj uzyskał upragnioną niezależność. Później upadł ZSRR i UW. To naprawdę ważne, gdyż przyda się w relacjach handlowych z rosyjskimi biznesmenami. Jednakże obok komunikacji, trzeba pamiętać o certyfikacie Gost R

.

Certyfikacja gost

Zmartwychwstał handel i relacje biznesowe z RFN, Anglią, Włochami. Po wstąpieniu do UE sytuacja się zmieniła. Przedsiębiorcy zauważyli, że w sąsiedztwie Polski funkcjonuje pojemny i niedoceniany rynek zbytu (dokładne dane – ). Federacja Rosyjska po długim czasie odrzucenia na nowo stała się modna. Wycieczkowicze zaczęli doceniać zabytki Moskwy i Petersburga, pragnieniem wielu okazała się podróż koleją Transsyberyjską. W liceach znów wróciły lekcje języka naszego wschodniego sąsiada.

To obowiązkowy papier, który potwierdza, że towary spełniają odpowiednie standardy narzucone przez Federację Rosyjską. Region, na którym zachowuje ważność, to nie jedynie Rosja. certyfikacja jest ważna także w Kazachstanie, Gruzji i na Białorusi. Wielu handlowców uważa, że zdobywając certyfikat ISO, opłacanie dalszej dokumentacji nie jest już konieczne. To błąd. W FR i w wypisanych wyżej krajach uznaje się tylko certyfikaty gost (zobacz tutaj).

Certyfikacja dla Rosji jest konieczna w wielu wypadkach. Aktualną listę towarów, objętych obowiązkiem certyfikacji, znajdziesz w sieci. Wykazy się czasem zmieniają. Certyfikat Gost można otrzymać na jedną serię produktu. Jeśli planujesz szerszą wymianę handlową, zalecam złożyć podanie też o certyfikaty Gost na całą produkcję (maksymalnie na trzy lata) albo na fabrykę.

Nie ma się co czarować, dostanie zaświadczenia tego rodzaju, co CertyfikaCertyfikacja >>> certyfikacja asmenie jest łatwe. Dlatego rekomenduję skorzystanie z dostępnych w Internecie działalności, zajmujących się profesjonalnie tym zagadnieniem. Nim postawisz na podobne usługi, sprawdź, czy produkt, jaki planujesz wwieźć na teren wschodniego sąsiada, jest załączony na rozpisce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*