Kilka przydatnych porad dla osób, które będą się zajmować organizacją konferencji, jak wynająć dobrą salę.

Osoby, które nie miały wcześniej możliwości przygotowywać konferencji nawet nie są świadome, jak dużo rozmaitych spraw będzie wcześniej do pozałatwiania. Wydaje im się, że w zupełności wystarczy zarezerwować salę, pozapraszać uczestników i jest po temacie. A tak naprawdę to jest zaledwie wstęp do wszystkiego, po później trzeba przypilnować dziesiątków drobiazgów, z których każdy popsuć może całą organizację.

prezentacja podczas konferencji

Autor: Sebastiaan ter Burg
Źródło: http://www.flickr.com
Wystarczy zepsucie się jedynego mikrofonu i brak zapasowego, żeby wszystko wymknęło się spod kontroli i spowodowało zamieszanie, a przecież tego typu rzeczy jest znacznie więcej. Z tego też powodu organizując konferencję należy wszystko dokładnie zaplanować, a wszelkie pojawiające się sugestie i pomysły również mieć na uwadze – jakie warunki gwarantują sale konferencyjne trójmiasto. Przez to można w dużym stopniu zmniejszyć ryzyko jakiejś wpadki, która mogłaby się bardzo niekorzystnie odbić na wizerunku organizatora. Na każdym etapie istotna będzie współpraca z odpowiedzialnymi, rzetelnymi partnerami, przez co będzie się mieć pewność, że jeśli coś zostanie ustalone, to z pewnością zostanie to dotrzymane.

przemówienie na konferencji

Autor: Vocus
Źródło: http://www.flickr.com
Z pewnością takim partnerem musi być firma od której będzie się wynajmować salę konferencyjną. Samo pomieszczenie z odpowiednią ilością miejsc do siedzenia to jedno, a wyposażenie we wszystkie niezbędne urządzenia i pomoce to drugie. Dobre sale konferencyjne urządzenia do wideokonferencji trójmiasto oferują całościowe wyposażenie, to znaczy sprzęt do nagłośnienia, projektory, rzutniki i wszystko, co konieczne do sprawnego przeprowadzenia spotkania. Ważny jest także dostęp do internetu, w obecnych czasach to jest już wręcz koniecznością, żeby goście korzystać mogli z szerokopasmowego łącza. Niezwykle ważne jest to, żeby ten sprzęt był sprawny i działający, a w przypadku jakiś kłopotów obsługa szybko i sprawnie reagowała – dowiedz się. Problemy zdarzają się rzadko, ale jak już się zdarzą to powinny być usunięte jak najszybciej, bez konieczności długiego przestoju. W przypadku dłuższych konferencji konieczne jest także zadbanie o żołądki gości, z tego też powodu należy się także zorientować, jak wygląda kwestia cateringu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*