Jeśli chcesz przyjąć do pracy pracownika z Ukrainy, pozyskaj sobie dobre zaplecze!

W ciągu ostatnich kilku miesięcy zauważa się w Polsce istotny wzrost imigracji z Ukrainy. Bez wątpienia ma to związek z sytuacją dyplomatyczną w tym kraju, a także z zabieganiami zwłaszcza młodzieży do polepszenia swego życia.
Ukraińcy są dla nas dość dużą konkurencją w dziedzinie pracy.

wrocław

Autor: falkowata
Źródło: http://www.flickr.com
Dotyczy to szczególnie tych dziedzin, które nie wymagają specjalistycznego przygotowania bądź doświadczenia, np. handel, prace remontowo-budowlane. Wielu przedsiębiorców przychylnym okiem spogląda na ciągnących ze Wschodu pracowników i najmuje ich legalnie. Łączy się to niekiedy z potrzebą rozumienia ukraińskiego, bo nie zawsze Ukraińcy posługują się polskim w wystarczającym stopniu. Do rozstrzygania codziennych kłopotów wystarczy zatrudniany w miarę potrzeb polecany tłumacz języka ukraińskiego. Nie musi on posiadać kompetencji w języku specjalistycznym, chyba że przedsiębiorstwo tego wymaga; najczęściej jednak wystarcza jego dotychczasowe doświadczenie.
psy

Autor: Heather
Źródło: http://www.flickr.com
Komplikacja ukazuje się w chwili, kiedy dochodzi do konfliktu potrzebującego rozstrzygnięć sądowych albo gdy zatrudniony chce podpisania kontraktu po ukraińsku lub (Zobacz też: nagrzewnica elektryczna) zaakceptowania jego ukraińskiego dyplomu. Do takich zleceń jest wskazany sprawdzony tłumacz przysięgły języka ukraińskiego Warszawa takowych specjalistów ma paru. Jednakowo sprawa ma się w pozostałych wielkich miastach. W niewygodnej sytuacji znajdują się natomiast przedsiębiorcy z mniejszych miejscowości, w których dostępność usług tego typu tłumaczy jest żadna.

Zawsze można jednak nawiązać połączenie z lingwistą w sieci i tą drogą zlecić mu wykonanie translacji. Taka jest wartość odpowiedniego pracownika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*