Usługi typu finansowego – czym dokładnie one są oraz co tak naprawdę mamy możliwość do nich po zaliczać?

Przede wszystkim nim rozpoczniemy nasz felieton, musimy wyjaśnić, czym dokładnie jest usługa typu finansowego – a jest to po prostu usługa świadczona przez konkretny podmiot, który to działa typowo w sektorze finansowym (a więc przez tak zwanego „pośrednika finansowego”), który wiąże się z inwestowaniem, bądź uzyskiwaniem środków pieniężnych, oraz zagwarantowaniem ich odpowiedniego przepływu między uczestnikami konkretnego rynku.

biznes

Autor: greensefa
Źródło: http://www.flickr.com
finansowy

Autor: The Liverpool School of English
Źródło: http://www.flickr.com
No i tutaj powstaje zasadnicze pytanie: Jakie dokładnie podmioty można po zaliczać do tego rodzaju usług?

Jak to się okazuje, nasze własne polskie prawo (warto zobaczyć ofertę : adwokat warszawa prawo rodzinne) pewne usługi finansowe posiada nadmienione w Ustawach o ochronie niektórych praw typu konsumenckiego, a także w odpowiedzialności za szkody, które są wyrządzone poprzez jakiś niebezpieczny produkt. Wynajdziemy w nim pewnego typu finansowy misz-masz, jednakże połączony wraz z sobą najbardziej ważnymi kwestiami. Są tam bez żadnych wątpliwości: Pierwsze – czynności bankowe; drugie – umowy tak zwanego „kredytu konsumenckiego”; 3. czynności związane z ubezpieczeniem; a także Czwarty umowy uczestnictwa w takich rzeczach jak choćby: fundusze typu inwestycyjnego „otwarte”, „specjalistyczne” fundusze inwestycyjne znowu typu „otwartego”, czy też fundusze typu inwestycyjnego zwane „zamkniętymi”, oraz następne „specjalistyczne” fundusze inwestycyjne, tym razem „zamknie”, a także fundusze typu inwestycyjnego przezywane po prostu „mieszanymi”.

Jak to więc można zauważyć, do usług finansowych nie zalicza się umów powiązanych wraz z członkostwem w otwartym funduszu emerytalnym, czy umów, które to składają się na tak zwane „pracownicze” programy rodzaju emerytalnego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*