Jak założyć nowy biznes? Podpowiadamy, w jaki sposób uniknąć dużych kosztów związanych z zakładaniem własnej firmy

W obecnych czasach wiele osób decyduje się na rozpoczęcie swojej działalności gospodarczej. Jeśli Ty także zastanawiasz się nad tym, czy praca w korporacji jest właśnie tym, co chcesz robić przez całe swoje życie, wówczas z pewnością niejeden raz zastanawiałeś się również, czy otworzenie własnej firmy jest tak trudne jak mogłoby się wydawać na pierwszy rzut oka.

Kiedy zastanawiasz się jednocześnie, jak uniknąć dużych kosztów związanych z prowadzeniem takiej działalności, wtedy zapraszamy do zapoznania się z naszymi wskazówkami – przed państwem własna firma krok po kroku.Jednoosobowa działalność gospodarcza nieustająco jest najbardziej popularną formą prowadzenia swojej działalności gospodarczej. Równocześnie taka jednoosobowa firma pozwala najwięcej zaoszczędzić na samym początku prowadzenia własnej firmy – jeśli się na to zdecydujesz, wówczas na pewno będziesz mógł liczyć na bardziej preferencyjne stawki chociażby w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych.

Okulary z soczewkami do pracy biurowej

Autor: JZO
Źródło: JZO

Aby sprawdzić, jak otworzyć swoją jednoosobową działalność gospodarczą, wówczas zdecydowanie powinieneś przede wszystkim poszukać w internecie. Gdy wpiszesz w wyszukiwarkę internetową frazę „jak założyć firmę jednoosobową”, niewątpliwie znajdziesz mnóstwo porad jak to zrobić. Zawsze jednak na dodatek warto zasięgnąć porady prawnika (Poszukujesz konsutlacji prawnej? Polecamy: adwokat żarnowski sprawy karne) – powinieneś mieć gwarancję, że wszystko zostanie zrobione właśnie tak, jak potrzeba.W przypadku prowadzenia jednoosobowej firmy możesz między innymi liczyć na dofinansowanie – na początku swojej działalności możesz dostać od dwudziestu do czterdziestu tysięcy złotych, zależnie od tego, w jakiej branży zakładasz swoją firmę.

Co najważniejsze, takie dofinansowania najczęściej są bezzwrotne, co oznacza, że możesz wykorzystać te fundusze na rozkręcenie swojej firmy i nie będziesz musiał później ich zwracać.
Zakładając własną firma warto także wiedzieć, że przez pierwsze dwa lata jej działania będziesz mógł odprowadzać niższe składki na ubezpieczenie społeczne. Sprawdź dla przykładu, ile wynosi teraz podstawa wymiaru składek na urlopie wychowawczym, a zdecydowanie szybko zorientujesz się, jak mocno takie rozwiązanie będzie dla Ciebie korzystne. Jeśli tylko zrobisz wszystko zgodnie z przepisami, możesz być właściwie pewien, że uda Ci się uniknąć mnóstwa opłat, które zazwyczaj obciążają każdą prowadzoną w Polsce działalność gospodarczą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*