1 procent dla różnych organizacji pożytku społecznego

Obecnie rozliczając się z podatku dochodowego od osób fizycznych istnieje możliwość oddania jednego procentu dla rozlicznych organizacji pożytku publicznego. Zasada 1% dla opp istnieje już przez nadzwyczaj długi czas i niewątpliwie warto korzystać z tej sposobności. Na sam początek należałoby jednak dowiedzieć się czym tak właściwie jest opp i co konkretnie oznacza to pojęcie.

monety

Autor: Zakwitnij!pl Ejdzej & Iric
Źródło: http://www.flickr.com
Jak już przedtem nadmieniliśmy opp są to przeróżne organizacje pożytku publicznego. Mogą to być na przykład organizacje pozarządowe, a także różnorodne osoby prawne M. Musiał – (adwokaci częstochowa) i jednostki organizacyjne, jakie funkcjonują na pewnej ustalonej prawnej zasadzie. Naturalnie by organizacje mogły pozyskać status opp muszą potrzebnie realizować pewne reguły i zasady. Z pewnością organizacje takie muszą prowadzić funkcjonowanie na rzecz ogółu społeczności, prócz tego musi być wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego, istotne jest także to, aby uzyskaną nadwyżkę przekazywała na działalność pożytku publicznego. Ogólnie takich zasad i norm jest dziś niesłychanie wiele, należałoby się więc z nimi szczegółowo poznać, w szczególności dotyczy to osób, które chciałyby taką działalność założyć.

oszczędzanie pieniędzy

Autor: 401(K) 2012
Źródło: http://www.flickr.com

Przekazanie 1% dla opp nie jest rzeczą skomplikowaną, wolno to bezproblemowo podkreślić w deklaracji podatkowej. Jest to istotnie niewiele, aczkolwiek dla wielu organizacji ten jeden procent na pewno może znaczyć faktycznie dużo. Dzisiaj istnieje mnogość organizacji opp – charytatywnych, pomocy społecznej, funkcjonujących na rzecz rodzin z dziećmi, osób niepełnosprawnych bądź też osób, które są współcześnie zagrożone wykluczeniem społecznym.

Co więcej odkryjemy sporo organizacji opp, które funkcjonują na rzecz osób starszych, chorych, na rzecz dzieci oraz młodzieży, możemy także wyróżnić multum różnych organizacji oświatowych, kultury oraz sztuki, wypoczynku i rekreacji i tak dalej. Bez wątpienia wielu tego typu organizacjom przyda się poparcie w postaci 1 procenta podatku, w związku z tym pamiętaj, aby wypełniając doroczne zeznanie podatkowe przekazać ten 1% na opp.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*