Rady na wejście na newconnect, pozyskiwanie funduszy unijnych

Aktualnie w Polsce dostępna jest obszerna propozycja metod pozyskiwania środków pomocnych na realizację koncepcji biznesowej. W związku z tym analiza potrzeb danego pomysłu winno zostać wykonane po zaznajomieniu się z dogodnymi opcjami finansowania.

gotówka

Autor: frankieleon
Źródło: http://www.flickr.com
Dobór odpowiedniego źródła finansowania jest zależne od konkretnego przedsięwzięcia, indywidualnej sytuacji przedsiębiorcy, oraz warunków rynkowych.Pozyskiwanie funduszy unijnych to duża szansa na rozkwit firmy.

Jeśli Twym planem na dzisiaj jest odszukanie kolejnego tak nieszablonowego tekstu jak ten, to bardzo zalecam tę ofertę. Przemyśl to – ona przypadnie Ci do gustu.

Dotacja dla przedsiębiorstw może tyczyć się różnych obszarów. Do podstawowych źródeł unijnych należą lokalne plany operacyjne. Ogromną wartością finansowania przedsięwzięcia przez dotację, jest sposobność pozyskania pomocy bezzwrotnej. Cel, na jaki ma zostać określona dotacja, musi być wyraźnie i ściśle zdefiniowany. Poczynione wtenczas założenia będą potem skrupulatnie sprawdzane przez podmiot kontrolujący.

Pozyskiwanie funduszy unijnych realizowane jest z reguły na zasadzie zwrotów wydatków. Znaczy to, że biznesmen musi wcześniej pokryć wydatki prywatnymi środkami, a następnie może ubiegać się o ich zwrot – poznaj ofertę. Często wiąże się to z koniecznością uprzedniego zabezpieczenia określonej kwoty przy zastosowaniu zadłużenia bankowego, nieodzowny jest także częściowy udział osobisty. Pomimo dostania wsparć, przedsiębiorca zobowiązany jest do zaangażowania własnych środków.

budżet

Autor: OTA Photos
Źródło: http://www.flickr.com
Wejście na newconnect jest alternatywnym systemem obrotu akcjami przedsiębiorstw. Jego podstawowe cechy to nastawienie na średniej wielkości przedsiębiorstwa, rozwijające się w nowych specjalizacjach, o mocnym potencjale postępu – dowiedz się więcej. Są to obszary IT, technologia, telekomunikacja, energetyka alternatywna. Wartością wejścia na ten rynek jest możność otrzymania małych kwot pieniędzy dla ryzykownych przedsięwzięć, kształtowanie wizerunku współczesnej i dynamicznej jednostki, także ułatwione przejście na rynek główny Giełdy Papierów Wartościowych.

Ażeby wejście na newconnect było realne, nieodzowne są przeobrażenia w firmie. Musi nastać zmiana formy prawnej na spółkę akcyjną, modyfikacja struktury organizacyjnej, upublicznienie danych zasadniczych dla spółki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*