Z jakiego powodu należałoby założyć firmę w Niemczech oraz o czym trzeba pamiętać?

Dzisiaj można by założyć działalność gospodarczą na obszarze całej Unii Europejskiej. Polscy obywatele mogliby zakładać podmioty w każdym państwie UE również na terenie Niemiec. Jeżeli zdecydujesz się na założenie firmy w tym państwie, musisz dokonać wyboru postaci prawnej takiej działalności.

Platforma

Autor: GJessicaK80
Źródło: http://www.flickr.com
Wrocław

Autor: Ministerio de Relaciones Exteriores
Źródło: http://www.flickr.com
W obecnych czasach dużo ludzi decyduje się na otworzenie firmy w Niemczech. Firma w Niemczech żąda rejestracji w gminie. Gmina powiadomi automatycznie niemiecki Urząd Skarbowy. Jeśli osiągasz przychody z wolnego zawodu, trzeba zgłosić działalność wprost w niemieckim Urzędzie Skarbowym. Należałoby na początku otworzyć sobie rachunek bankowy w Niemczech. Nie jest to wymagane, jednak na pewno udogodni to działanie na niemieckim rynku. Kiedy nasza firma zrobi pierwsze zlecenie, trzeba będzie wystawić rachunek. Trzeba to zrobić w odpowiedniej formie. Musi być w nim uwzględniony okres za który jest on wystawiany, jaką usługę wykonaliśmy oraz czy VAT zapłacimy samodzielnie, czy wykona to zleceniodawca.
firma w niemczech

Autor: Tom Blackman
Źródło: http://www.flickr.com

Księgowość można by prowadzić samodzielnie lub prowadzenie jej można by zlecić doradcy podatkowemu. Jeśli jesteśmy płatnikami VAT, powinniśmy wysyłać comiesięczne oświadczenia podatkowe. Można przesyłać je przez internet przy pomocy bezpłatnego programu. Jeżeli nasza działalność rozwija się prawidłowo, to nie ma ograniczeń do zatrudnienia członków personelu. Należy złożyć podanie o specjalistyczny numer identyfikacyjny. Gdy rok podatkowy się skończy, należy w odpowiednim niemieckim US złożyć oświadczenie skarbowe.

Jeżeli chcesz znaleźć naprawdę niezwykle porządne źródło, spójrz na tekst (http://www.esentia-wycena.pl/wycena-mieszkan-i-lokali/), który został napisany przez autentycznego profesjonalistę.

Wiadomo, że po rozpoczęciu działalności jest na głowie dużo różnorodnych rzeczy, lecz nie można by zapomnieć zbierać wszystkich rachunków powiązanych z prowadzeniem własnej działalności. Są to wszystkie należności za zakwaterowanie czy też rachunki za telefon.

Pomoże nam to w zapłaceniu na koniec roku niższego podatku dochodowego. Warto założyć firmę w Niemczech, bo jest to o wiele łatwiejsze i nie przysparza takiej ilości problemów co w Polsce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*